Kozyatağı Güvenlik Kamera Servisi

Kozyatağı bölgesinde yaşayan bütün ziyaretçilerimiz kullandıkları marka ne olursa olsun yaşadıkları her türlü sorunda güvenlik kamera sistemleri servisi konusunda bizlerden servis talebinde bulunarak yaşadıkları sorun konusunda hızlı bir şekilde çözüme ulaşabilirler

Güvenlik kamera sistemleri yaşam alanlarımızın 7/24 izlenmesini ve kayıt altına alınmasını sağlayarak çevresel güvenliğimizi sağlayan en önemli elektronik sistemlerden birisidir. Bu sistemler uzun yıllar sorunsuz çalışsalar da bir çok bileşenden oluştukları ve çevresel etmenler sebebiyle periyodik olarak bakıma servise ihtiyaç duymaktadırlar. Güvenlik kamera sistemleri birçok marka tarafından farklı modellerde üretilmekte olup temelde 4 ana bileşenden oluşmaktadırlar. Bunlar…

İzleme yapılan alandan elde edilen görüntüleri elektrik sinyallerine dönüştürerek kayıt cihazlarına ileten elektronik cihazlardır. 

Kameralardan gelen görüntü sinyallerini kapasite dahilinde saklayarak gerektiğinde izleme yapılmasını sağlayan elektronik cihaz

Kayıt cihazı ve kameraların çalışması için gerekli güç değerlerini sağlayan sistem bileşeni

Kamera sistemini oluşturan bileşenlerin birbirleri ile sağlıklı bir şekilde iletişim kurabilmesi ve güç tüketimi için gerekli bağlantıların sağlanması amacıyla kullanılan Kablo, BNC, JAK gibi elemanlar

Kamera sistemlerinin nasıl çalıştığına kısaca değinecek olursak; sistemin ana bileşeni olan kameralar bulundukları alanda gece ve gündüz sürekli olarak yada belirli alarm durumlarına bağlı olarak ortamdaki görüntüleri işleyerek dijital görüntü sinyallerine dönüştürürler ve bu sinyalleri kablolar vasıtasıyla yada özelliğe bağlı olarak wireless teknolojisi ile kayıt cihazlarına iletirler.  Kayıt cihazları ise kendilerine gelen bu sinyalleri çeşitli sıkıştırma teknolojileri ile işleyerek depolama birimlerinde kapasite dahilinde saklamaya başlarlar. Bunun yayında kayıt cihazları bu görüntülerin yerinde yada uzaktan izlenmesine ve dışarı aktarılmasına olanak sağlarlar. Kullanılan bazı özel donanımsal yada yazılımsal teknolojik farklılıklar dışında bütün kamera sistemlerinde bu işleyiş hemen hemen aynıdır.

 

Kamera Sistemlerinde Yaşanan Başlıca Sorunlar

Elektronik sistemlerde yaşanan arızalar için her ne kadar teknik deneyim ve bilgiye sahip bir uzmanın müdahale etmesi gerekse de bazı sorunlarda kullanıcı kendi başına da sorunu çözerek sistemi düzeltebilir yada sorun ile ilgili daha net bir teşhis koyarak nasıl bir uzmana başvurması gerektiğini daha iyi belirleyebilir. Aşağıda yer alan sorunlar bir kamera sisteminde sıklıkla karşılaşılan başlıklar olup bu konular ile ilgili kontrolleri sağlayarak çözüm bulabilir yada bizimle iletişime geçerek profesyonel yardım alabilirsiniz.

Bu sorun genellikle güç kaynağı ile ilgilidir. Eğer güç kaynağının fişi yada sigortası varsa bunları kontrol ederek uygun pozisyona getiriniz. Fiş yada sigorta yoksa bağlantılar bant ile ek olarak yapılmışsa müdahale etmeyin ve bir uzman çağırın yada bizlere ulaşın.

Bu sorunun sebebi kayıt cihazının içinde yer alan diskin hasar görmesi yada kayıt cihazının diski görmemesi olabilir. Ayrıca güç kaynağında yıllar içinde oluşabilecek kayıplar sebebiyle voltaj düşüklüğü sebebiyle de kayıt cihazı bu tarz fonksiyon kayıpları yaşayabilir.

Bu sorunun sebebi kameraya giden gücün kesilmesi yada kameradan kayıt cihazına gelen kablonun hasar görmesi olabilir.

Eğer bu sorun bütün kameralarda varsa kayıt cihazına gelen voltajda kaçak olabilir. Tek yada bir kaç kamerada varsa bu kameralara giden voltaj kablolarında kaçak yada kayıt cihazına gelen görüntü kablolarında kaçak teması olabilir.

Gece görüşüne sahip kameranız görüntü sağlamıyorsa bunun sebebi kızılötesi aydınlatma sisteminde yaşanan sorun olabilir.

Bu sorun yazılımsal yada donanımsal olabilir, detaylı inceleme ve güncelleme yapılması gerekir.

Bu sorunun sebebi sistemde alarm tanımlanmış olması ve bu alarmın tetiklenmesi olabilir yada kayıt cihazı bir sorun ile ilgili size uyarıda bulunuyor olabilir. Eğer ekranda bir uyarı yoksa cihazın ve sistemin detaylı incelenmesi gerekir.

Bu sorunun yazılımsal, donanımsal ve güç kaynağı başta olmak üzere bir çok değişik sebebi olabilir. Bu durumu düzeltmek için sistem ve kayıt cihazı incelenmesi gerekir.

Kayıt cihazının hard diski görmemesinin sebebi uyumsuzluk, kapasite fazlalığı, güç kaybı yada montaj hatası olabilir. Bu durumun yaşanmaması ve düzeltilmesi için disk montajının kontrol edilmesi ve uzman bir ekip tarafından yapılması gerekir.

Güvenlik kamera sistemlerinin sorunsuz ve sağlıklı çalışması çevresel güvenliğimizin sağlanması için hayati öneme sahiptir. Piyasada bir çok marka tarafından satışa sunulan bu ürünler uluslararası standartlar tarafından belirlenen özelliklerde üretilmekte ve sağlıklı olarak çalışmayı sürdürebilmek için yine standartlar tarafından belirlenmiş periyodik bakım ihtiyaçları bulunmaktadır. Hem periyodik bakım hem de yaşadığınız sorunlar ile ilgili bizlere ulaşarak teknik servis ve bakım talebinde bulunabilirsiniz.

Kozyatağı bölgesinde güvenlik kamera sistemi ile ilgili yaşadığınız sorunlara çözüm bulmak için aşağıdaki form yardımıyla yada telefon ile bizden servis talebinde bulunabilirsiniz.

İletişim - Tıkla Ara

Teknik Ekip Servis Bakım ve Kurulum Hizmetleri

teklif-sayfa-alt

Hızlı Talep Formu

Servis bakım ve kurulum işlemleriniz için hızlı teklif almak için aşağıdaki formu kullanabilirsiniz.